31 Ekim 2015 Cumartesi

Hayat çünkü sen hep en tatlısın ❤️Bu şarkı..
Sarılı yeşilli alabildiğine uzanan tarlalar..
Mesela bu notalarla esen rüzgar tüm o uçsuz bucaksızlığı okşuyor.. Tarlalar bundan hoşnut, sanki gizli gizli gülümsüyor. Bahçelerde yıllar önce ekilmiş meyve ağaçları, uçuşan hava onları da besliyor.. 
Bahçesinde salıncak olan bir ev var. Çimenlerinde bebek böcekler ve de çocukların unuttuğu oyuncaklar olan.
Akşamları çocuklar çığlıklaşarak babalarını karşılarken, mutfakta bir tatlı telaş.. İçerlerde bir yerlerdeyse hep gizli saklı, eve sinmiş sabun köpüğü kokusu.. Ara ara kokusu geldikçe evdeyim diye hissettirir ya. Hah işte tam da o.

Köpeğin bir kulübesi olmalı.. Kirpininse bilmediğimiz bir yerlerde açtığı minicik çukurlar.. Yerlerde bazen kuru yapraklar, bazen pencerenin önüne birikmiş kar, bazen ışıl ışıl yıldızlarla dolu bir gece, bazense can yakan turuncu güneş.. 

Tüm bu anlar minik hortumlar oluşturmuş, döndükçe dönüyormuş.. 60lı yıllar bitiyor, 70li yılların enerjisi tüm ruhumuzu sarıyormuş.. Masalarda biriktikçe biriken kitaplar, çizgiler ve yazılar için uçları açılmış ya da öylece açık kalmış kalemler.. 

İnsanlar da evler de sonsuza dek seveceğim o tarzda giyinmeye başlıyor ve mütemadiyen bu yıllarda kalabilmenin bir yolu olabilseydi diye düşündürmeye başlıyormuş..


Bugün sürekli mutsuz mutsuz söylenen bir arkadaşım, sen hep mutlu olduğuna göre halinden memnunsun gibi bir laf etti.
Evet çok şükür, öyleyim.
Ama sürekli her halimden mutlu ya da memnun olmam, durumun güçlüğü karşısında sakinliğimi korumam; korumaya çalışmam ya da işte her neyse; bu her şeyin zor olduğunu düşünmediğimden, görmediğimden falan değil fakat belki kabullendiğimden kaynaklanıyor olabilir.. 

Ona demek istedim ki aynı durumun içinden geçiyoruz; sen sürekli söylenip dünyayı cehennem gibi yaşamayı seçiyorsun. Bense bunu yapmıyorum; hepsi bu.
Durumun diğer pencerelerine çıkıyorum hava almak için..

Hiç bir şey yapamıyorsanız bile sadece söylenmemeyi deneyebilirsiniz. 
Belki bir şekerlik olur, belki pembe simli tozlar gelir üzerinize dökülür de şaşırır birden mutlu olursunuz.


Mutlu olmaya çalışmayın, bu öyle koşup yakalanacak bir şey gibi mi görünüyor? :) mutsuz olmayın sadece. 
Bu, yetecek.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder